Salut

Esti nou?!Prezinta-te.Asigura-te inainte de orice post sa fii prezentat la aceasta sectiune ,si sa citesti cu atentie si tips-urile pt un joc corect.
Post Reply
papadochia

Salut

Post by papadochia » 22 Jan 2016 21:43

Salutare, ma numesc Ionatan si sunt din Oradea. Imi plac armele si tot ce tine de armata/vanatoare. Sunt nou in lumea airsoft cu dorinta de a acumula cat mai multe informatii despre acest sport. Am gasit acest forum din intaplare cautand informatii despre airsoft. Doresc sa imi achizitionez 2 replici. Un rifle si un pistol si as avea nevoie de ajutor. Bugetul destinat acestei achizitii este cam de 1000 RON pentru rifle si 200-300 RON pentru pistol. Eu m-am gandit la acestea:
Prima Varianta Rifle
A doua varianta Rifle
A treia varianta Rifle
A patra varianta Rifle
Pentru pistol nu m-am putut hotara. Astept orice sfat in legatura cu achizitia.
In legatura cu wgc shop, ar fi complicat cu transportul, vama? Si cam cat costa taxele de transport respectiv vama? Multumesc anticipat.

Repsol

Re: Salut

Post by Repsol » 23 Jan 2016 02:02

Salut si bine ai venit la noi in comunitate.

Daca esti interesat de achizitionarea unei replici chiar si second hand eu am de vanzare un AK74 full modificat il cumperi si iesi la joc nu ai ce sa mai bagi in el la 1200.00 lei cu toate accesoriile si incarcatoare.

Daca vrei sa mergi pe varianta de nou eu ti-as recomanda sa mergi pe VFC, de 1 saptamana de zile mi-a ajuns si mie replica, am comandat un M4 VR16 Fighter CQB acum vad ca e 231 $ cand am dat eu comanda a fost la reducere, sunt ok modelele postate de tine doar ca eu as alege un model care sa aiba sina tactica.

Iar la pistoale aici de tine depinde ce model iti place Glock , Beretta etc, iar la producator WE sunt destul de bune.

Wgc sunt ok, cam in 3 saptamani bune ajunge coletul, se plateste vama in functie de valoarea coletului.

Daca esti interesat cumva de AK let me know. Pot sa iti trimit poze
Honda- The Power Of Dreams
When Nothing Goes Right, Goes Left

Spartan Wars 2 ---- Checked
Overload 4 ---- Checked
Border War 7 ---- Checked
Overload 5 ---- Checked
Border War 8 ---- Checked
Overload 6 ---- Checked

WAR64
Site Admin

Re: Salut

Post by WAR64 » 23 Jan 2016 17:53

Salutare si bine ai venit la noi pe forum.

In primul rand trebe sa te intrebi ce iti place ; M4 sau aka
Dupa care la marcile care te-ai gandit sunt cele mai bune daca e m4 VFC fara discutii ,orice model iti place.
Nu uita asta este airsoft ,oricat de realist ai vrea sa fii cu cat e mai mare arma si necompacta cu atat o sa iti fie mai greu la situatii apropiate.
Cat despre pistoale....WE sunt extrem de ieftine si foarte fiabile.Aceasi poveste si acolo model favorit si cam atat.
Te asteptam pe teren inainte de achizitie sa mai pui mana pe niste replici ca folosim cam cea ce vrei sa cumperi.
0740047667 in caz ca nu stii cum sa vii la joc ,sau pt intrebari.
Microideal Computers Oradea

-Calculatoare -Componente -Monitoare -Console - Articole Gaming -Service IT

Calea Aradului 105/a langa Imprimeria de Vest
Telefon : 0259 471 777 ; http://www.youpc.ro

http://www.vanzarioradea.ro

Post Reply